Konferencja Transforming the Police: Towards Accountability and Trust – 26-27.11

Plakat informujący o konferencji Transforming the Police: Towards Accountability and TrustZespół badawczy z Katedry Socjologii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzący badania w ramach międzynarodowego projektu Community-Based Policing and Post-Conflict Police Reform (ICT4COP) finansowanego z programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020, ma zaszczyt zaprosić na anglojęzyczną konferencję online:

Transforming the Police: Towards Accountability and Trust,

która odbędzie się w dniach 26–27 listopada 2020 roku.

Uczestnicy seminarium wysłuchają wystąpień poświęconych m.in. odpowiedzialności policji w Bośni i Hercegowinie, w Serbii oraz w Polsce, kulturze policyjnej oraz zaufaniu do policji. Podczas seminarium wystąpią, m.in. Anna Giudice (United Nations Office on Drugs and Crime), prof. Radomir Zekavica (University of Criminal Investigation and Police Studies, Serbia), prof. Goran Šimić (University “Vitez“, Bosnia and Herzegovina) oraz dr hab. Aleksandra Wentkowska, prof. UŚ (Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach). W trakcie spotkania odbędzie się również dyskusja panelowa moderowana przez insp. Tora Damkåsa (Norwegian Police University College), w której wezmą udział eksperci policyjni z różnych krajów.

Szczegółowy program konferencji oraz informacje o referentach znajdują się na stronie: http://www.ksp.wpia.uj.edu.pl/.

Osoby zainteresowane konferencją prosimy o zgłaszanie swojego udziału do wtorku 24 października 2020 r. przy pomocy formularza rejestracyjnego.