Wykład i spotkanie z sędzią TK Austrii prof. W. Brandstetterem

Katedra Prawa Konstytucyjnego oraz Szkoła Prawa Austriackiego zapraszają na:

Wykład prof. Wolfganga Brandstettera
Rechtsstaatlichkeit und Demokratie,
13 V godz.8.00 ul. Krupnicza 33a, Aula A.

Wykład w języku niemieckim, tłumaczony na język polski. Dyskusja po niemiecku i angielsku.

Spotkanie z prof. W. Brandstetterem
Die Bedeutung der Rechtsstaatlichkeit in der Europäischen Rechtsgemeinschaft anno domini 2019
13 maja godz.11, ul. Bracka 12, sale reprezentacyjne WPiA UJ

Spotkanie odbędzie się w formie dialogu prowadzonego w języku niemieckim przez koordynatora Szkoły Prawa Austriackiego Pawła Kuglarza oraz dyskusji z uczestnikami.

Prof. Wolfgang Bradstetter jest obecnie sędzią Trybunału Konstytucyjnego w Austrii. Pełnił funkcje w-ce kanclerza i ministra sprawiedliwości w poprzednim rządzie austriackim. Jest doradcą komisarz EU d/s wymiaru sprawiedliwości, profesorem prawa karnego na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Przez wiele lat pracował jako adwokat, biorąc udział w największych procesach sądowych.