23.11 – webinarium dla studentów: "Co to znaczy dobre kształcenie wyższe?"

Przekazujemy zaproszenie na bezpłatne webinarium organizowane przez Fundację na Rzecz Jakości Kształcenia.

CO TO ZNACZY DOBRE KSZTAŁCENIE WYŻSZE?

Webinarium dla studentów studiujących kierunki społeczne (w zakresie dyscyplin: nauki o bezpieczeństwie, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki o polityce i administracji, nauki prawne, nauki socjologiczne, pedagogika, prawo kanoniczne, psychologia)

Czas: wtorek, 23 listopada 2021, od 19:00 do 20:30 (90 minut)

Uczestnicy dowiedzą się:

• a) jakie studenci mają prawa w związku z organizacją i poziomem kształcenia
  • b) gdzie studenci mogą szukać pomocy
  • c) jakie są dobre praktyki w kształceniu w polskich uczelniach
  • d) jak sprawdzić czy program studiów jest zgodny ze standardami europejskimi (rama systemowa Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego)
  • e) czy uczelnia wywiązuje się z nałożonych obowiązków dot. zapewniania jakości kształcenia

Będzie też czas na pytania i konsultacje spraw indywidualnych. Udział jest bezpłatny, ale należy dokonać rejestracji: https://forms.gle/J4Yv1hP84JiR4oN58

Prowadzący: Jakub Brdulak – polski delegat w Procesie Bolońskim w grupie zajmującej się zapewnianiem jakości, członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ekspert litewskiej, łotewskiej oraz rumuńskiej Komisji Akredytacyjnej, pełnomocnik Rektora SGH ds. jakości kształcenia, członek zarządu Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia.