Zaproszenie na konferencję „Tradycje ustrojowe II Rzeczypospolitej. W stulecie konstytucji marcowej"

Szanowni Państwo,

W związku z przypadającą w bieżącym roku stuletnią rocznicą uchwalenia konstytucji z 1921 r., Katedry: Historii Prawa Polskiego, Historii Administracji i Prawa Wyznaniowego oraz Powszechnej Historii Państwa i Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują ogólnopolską konferencję naukową, będącą okazją do dyskusji i rozważań zarówno nad genezą ustawy zasadniczej z 17 marca 1921 r., jej treścią i stosowaniem, ale także nad historią i tradycjami polskiego konstytucjonalizmu ostatnich stu lat. Liberalno-demokratyczna myśl, która stała się fundamentem konstytucji, znalazła wyraz także i w innych regulacjach, które rozwijały jej postanowienia. Konferencja ma stanowić próbę odpowiedzi na pytanie: w jakim zakresie i w jaki sposób konstytucja marcowa oraz zamysły, które przyświecały jej twórcom, wpłynęły na system prawny, zarówno w okresie jej obowiązywania, jak i później.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w konferencji "Tradycje ustrojowe II Rzeczypospolitej. W stulecie konstytucji marcowej" (5-6 października 2021 r.), przesyłając jednocześnie jej program.

Konferencja odbywa się on-line za pośrednictwem programu Microsoft Teams. Linki do konferencji zostały zawarte w programie.

w imieniu organizatorów,

Jakob Maziarz