Multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service

W Bibliotece Jagiellońskiej uruchomiona jest multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service umożliwiająca przeszukiwanie prenumerowanych przez UJ elektronicznych baz danych

Przypominamy, że w Bibliotece Jagiellońskiej uruchomiona jest multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service (EDS) umożliwiająca przeszukiwanie prenumerowanych przez Uniwersytet Jagielloński elektronicznych baz danych i wybranych ogólnodostępnych zasobów online.

Do dyspozycji są dwa sposoby wyszukiwania (podstawowy i zaawansowany), a uzyskane wyniki można w różny sposób zawężać lub rozszerzać. Należy jednak pamiętać, że EDS uwzględnia tylko takie sposoby przeszukiwania, które są wspólne dla wszystkich baz, nie wychwytuje dodatkowych możliwości oferowanych przez poszczególne zbiory (indeksy, zakres lat, których dotyczy publikacja).

Serwisy i bazy, prenumerowane przez Uniwersytet Jagielloński, których nie przeszukuje EDS i należy je sprawdzać oddzielnie to: EMIS Polska, Westlaw International, Brepolis.

Multiwyszukiwarka dostępna jest z komputerów sieci UJ bez konieczności podawania hasła. Dostęp na komputerach prywatnych możliwy jest po zalogowaniu się na stronie https://extranet.uj.edu.pl.
Szczegółowe informacje na temat EDS dostępne są na stronie Biblioteki Jagiellońskiej.

Multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service – przewodnik po polsku